Перейти до основного вмісту

Міф про Герострата

Ефес завжди був маленьким непримітним містом на перефирії античного світу. Тут не хмерних плаців з монстрами, як на Криті. Сюди не потрапляли Геракл та Одісей. Не виходила з піни морської Афродіта та не бив трезубцем Посейдон. Навіть Прометей вкравши вогонь у богів не схотів удостоюти його своє увагою.

Такі сумні думки пропливали в голові Герострати поки той крокув вуличками свого полісу. Він зупинився біля розлого платану під яким сидів чоловік з великим пузом та повільно цідив вино з амфори.

‒ Вітаю тебе славний Тіссафарне. Ти вже уславив своє ім’я та я пропоную зробити його ще більш легендарним. Знаєш є в центрі міста така будівля велика, храм якийсь, арт… арт...якось так. Там ще якісь шмаркачі постійно на колонах щось шкрябають. Чорт, як же його, арт.. арт…

‒ Ну я зрозумів, він по документам як храм Артмеди проходить. Знаю його, сам вчора туде в туалет заходив поки додому йшов. Давай по суті.

‒ Так, от, раз знаєш, то розумієш, яке хорошо в нього розташування, в самому центрі. І як безглуздо воно використовується. Ну хто в той храм ходить? ото тільки в туалет туди люди й заходять. А я пропоную збудувати замість нього велику корчму де люди зможуть поїсти попити, подорожні зупинитись на нічліг, продати та купити свої товари із заморських країн. Завдяки цій оборутці Ефес стане пупом землі. З усіх усюд люди йтимуть сюди щоб скуштувати вишукані страви та купити круті речі.

‒ Ну знаєш. Храм це дуже важливе місце для нашого міста. Його побудували наші славні предки. І потім, як же бути із жерцями які там служать?

‒ Авжеж. Наші предки були славні. Але яка ж користь нам з тієї слави.Ми можемо пишатись діяннями предків, а можемо самі створити історію. Народ на служіння вже давно не ходить, а жерцям вистачить і маленького приміщення. В мене є один загін для худоби на околиці, я його за власні гроші почищу, відремонтую. Жерці вже погодились вже погодились на переїзд. Вони тільки раді будуть з того. Той їх старий храм вже геть розсипається, а за новим, маленьким приміщенням їм буде легше доглядати. Крім того там вони будуть на природі, а значить ближче до Артмеді. Всі у виграші.

‒ Цікаво. Але все ж це якось не преконливо. В тебе є ще аргументи.

‒ Авжеж. в мене є цілих 500 аргументів, відповів Герострат, поклавши на стіл шкіряний мішечок у якому дзвінко відгукнились драхми.

‒ Це інша річ, ‒ приязно усміхнувся сатрап. ‒ Слухай, а як же оці?... Ну як їх… Маленькі такі… ще бігають постійно під ногами, заважають… ‒ він клацав пальцями та підвів очі до гори намагаючись виятгнути з повітря складне слово ‒ Ага! Громадяни! ‒ радісно й полегшено видихнув він, як Сізіф, що нарешті закотив свій камінь на гору.

‒ Ну а що вони? Хай в суд подадуть, ‒ розреготався Герострат.

‒ Вони в суд? ‒ синхронно Герострату реготав Тіссаферн. ‒ Ну ти сказав. Оце приходять вони до твого брата і кажуть Я хочу в суд подати! Судіть його. ‒ від щирого сміху у нього в кутиках очей виступили сльози. ‒. Ох порадував ти мене, давно так не сміявся. Ну раз так, то звісно будуй. Ці руїни нафіг пали а на його місці збудуй щось достойне. І не забувай, я буду до тебе часто заходити.

‒ Звісно, для Вас завжди будуть тільки найкращі пригощання.

Вони піднялись, потисли руки, дружньо обнялися і Герострат попрямував до Храму.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Умови євроінтеграції України у контексті охорони здоров'я (громадського здоров'я)

Гармонізацію українського законодавства з європейським забезпечує Закон України Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу та Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом . Згідно розділу 5 Закону охорона здоров'я та життя людей, тварин і рослин входить до пріоритетних сфер в яких має проводитись адаптація законодавства. Підписавши Угоду з ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання до 2026 року оновити національне законодавство у сфері громадського здоров’я. Перелік заходів необхідний для гармонізації українського та європейського законодавства у сфері громадського здоров’я викладено у главі 22 та у Додатку XLІ Угоди. Основні цілі можна умовно розділити 3 кластери. 1 Зниження кількості серцево-судинних захворювань за допомогою комплексного підходу боротьби з причинами їх виникнення: - розробка Єдиної стратегії у сфері харчування, фізичної активності, та ментального здоров’я, яка серед іншого визначає індикатори...

GeoINT за висотними будинками

З'ясовуємо точку пуску ракет  31 липня було опубліковано чергове відео обстрілу України. Відео зняте вночі і поганої якості, але чітко видно високу будівлю яка може служити хорошим орієнтиром. Висотні будівлі  у конкретному місті можна шукати як мінімум двома способами 1 Skyscrapercity.com Це ресурс про висотні будинки і хмарочоси. Ентузіасти зі всього світу обмінюються тут інформацією та систематизують її.  Про Білгород теж є окрема тема . В ній зібрано список всіх будівель вищі за 15 поверхів з лінками на фото. Поклацуємо їх всі і шукаємо схожі за обрисами. 2 overpass-turbo.eu Це ресурс на основі openstreetmaps на якому можна фільтрувати будівлі на карті за різними форматами. Переходимо на нього,  і в спеціальному полі вводимо код  [out:json][timeout:25]; (   nwr["building:levels"=Х]({{bbox}}); ); out body; >; out skel qt; де Х змінюємо на число. На мапі будуть промарковані всі будівлі з відповідної кількістю поверхів на тій частині карти яка зара...

Декомунізація в Полтаві. Коротке резюме

Create pie charts Google вже почав вносити на карти нові назви полтавських вулиць, що в сучасному світі є головним критерієм легітимізації. І оскільки головні пристрасті заспокоїлись можна тверезо оцінити результати декомунізації. Не будемо зараз зупинятись на ідеологічних питаннях. Звісно, особисто мені, неприємно, що визначальні для української історії постаті Кирила Осьмака, Василя Симоненко, Брія Горліс-Горського чи Петра Болбочан отримали малесенькі вулиці, а Міхновського взагалі проігнорували. Також дивно, що за компанію з націоналістами на задвірки міста відправили й Лева Вайнгорта, який аж ніяк не є контраверсійною фігурою для полтавців. Але це виключно суб’єктивна думка, тому краще зупинитися на кількох концептуальних моментах. По-перше дивним видається відмова від Котляревського району на користь Шевченківського. Адже Котляревський, на відміну від Кобзаря є чітким ідентифікатором Полтави по всій Україні. На території району знаходяться його сімейна садиба та могила тож...

Як написати телеграм-бот зворотного зв'язку на Python

В мережі є багато уроків по написання ботів для телеграму. Але вони або зовсім прості, які просто повторюють надіслане повідомлення, або , які потребують значного досвіду в програмуванні. Давайте спробуємо написати щось проміжне з ухилом в простий рівень – телеграм бот для зворотнього зв’язку. В самому телеграмі існує низка чат-ботів які пропонують на їх базі створити власний бот зворотнього в’язку. Часто навіть безкоштовно. Але це рішення не підходить для якихось конфіденційних даних. Та й загалом, віддавати свої переписки у чужі ріки – не найкраща ідея.  1. Експортуємо бібліотеку telebot і вставляємо токен свого бота, отриманій в BotFather замість TOKEN import telebot bot = telebot.TeleBot('TOKEN') 2 Додаємо стартове повідомлення @bot.message_handler(commands=['start']) def start_message(message):     bot.send_message(message.chat.id, 'Вітаємо. Введіть ваше повідомлення.') 3 Налаштовуємо прийом повідомлень. Бот може надсилати повідомлення в чат або вам в бес...

Антирасистський протест у Москві 1963 року

Виявляється в СРСР теж був свій BLM. Сотні африканських студентів зібрались на Червоній площі 18 грудня 1963 року. Приводом стала смерть ганського студента Едмунда Ассаре-Аддо. Це була перша політична акція на Червоній площі, з часів протестів троцькістів у 1920-х роках. Подібні прояви непокори з боки автохтонів жорстко присікались, але в цьому випадку демонстрацію не лише не розігнали, а навпаки, вступили з ними в переговори на рівні топових урядовців. 50-60-ті роки стали періодом деколонізації Африки, що призвело до появи низки нових незалжених країн за вплив на які розгорнулась боротьба між Заходом та СРСР.  У січні 1960 опублікована указ ЦК про розширення культурних зав’язків з Африкою на південь від Сахари, а в лютому створено Університет Дружби Народів ім. Патріса Лумумби.  Для покращення інтеграції іноземних студентів було створено мережу студентських організацій, насамперед земляцтв. Однак, замість інтеграції в офіційну вузівську вертикаль африканські студенти, не знай...