Перейти до основного вмісту

Міф про Герострата

Ефес завжди був маленьким непримітним містом на перефирії античного світу. Тут не хмерних плаців з монстрами, як на Криті. Сюди не потрапляли Геракл та Одісей. Не виходила з піни морської Афродіта та не бив трезубцем Посейдон. Навіть Прометей вкравши вогонь у богів не схотів удостоюти його своє увагою.

Такі сумні думки пропливали в голові Герострати поки той крокув вуличками свого полісу. Він зупинився біля розлого платану під яким сидів чоловік з великим пузом та повільно цідив вино з амфори.

‒ Вітаю тебе славний Тіссафарне. Ти вже уславив своє ім’я та я пропоную зробити його ще більш легендарним. Знаєш є в центрі міста така будівля велика, храм якийсь, арт… арт...якось так. Там ще якісь шмаркачі постійно на колонах щось шкрябають. Чорт, як же його, арт.. арт…

‒ Ну я зрозумів, він по документам як храм Артмеди проходить. Знаю його, сам вчора туде в туалет заходив поки додому йшов. Давай по суті.

‒ Так, от, раз знаєш, то розумієш, яке хорошо в нього розташування, в самому центрі. І як безглуздо воно використовується. Ну хто в той храм ходить? ото тільки в туалет туди люди й заходять. А я пропоную збудувати замість нього велику корчму де люди зможуть поїсти попити, подорожні зупинитись на нічліг, продати та купити свої товари із заморських країн. Завдяки цій оборутці Ефес стане пупом землі. З усіх усюд люди йтимуть сюди щоб скуштувати вишукані страви та купити круті речі.

‒ Ну знаєш. Храм це дуже важливе місце для нашого міста. Його побудували наші славні предки. І потім, як же бути із жерцями які там служать?

‒ Авжеж. Наші предки були славні. Але яка ж користь нам з тієї слави.Ми можемо пишатись діяннями предків, а можемо самі створити історію. Народ на служіння вже давно не ходить, а жерцям вистачить і маленького приміщення. В мене є один загін для худоби на околиці, я його за власні гроші почищу, відремонтую. Жерці вже погодились вже погодились на переїзд. Вони тільки раді будуть з того. Той їх старий храм вже геть розсипається, а за новим, маленьким приміщенням їм буде легше доглядати. Крім того там вони будуть на природі, а значить ближче до Артмеді. Всі у виграші.

‒ Цікаво. Але все ж це якось не преконливо. В тебе є ще аргументи.

‒ Авжеж. в мене є цілих 500 аргументів, відповів Герострат, поклавши на стіл шкіряний мішечок у якому дзвінко відгукнились драхми.

‒ Це інша річ, ‒ приязно усміхнувся сатрап. ‒ Слухай, а як же оці?... Ну як їх… Маленькі такі… ще бігають постійно під ногами, заважають… ‒ він клацав пальцями та підвів очі до гори намагаючись виятгнути з повітря складне слово ‒ Ага! Громадяни! ‒ радісно й полегшено видихнув він, як Сізіф, що нарешті закотив свій камінь на гору.

‒ Ну а що вони? Хай в суд подадуть, ‒ розреготався Герострат.

‒ Вони в суд? ‒ синхронно Герострату реготав Тіссаферн. ‒ Ну ти сказав. Оце приходять вони до твого брата і кажуть Я хочу в суд подати! Судіть його. ‒ від щирого сміху у нього в кутиках очей виступили сльози. ‒. Ох порадував ти мене, давно так не сміявся. Ну раз так, то звісно будуй. Ці руїни нафіг пали а на його місці збудуй щось достойне. І не забувай, я буду до тебе часто заходити.

‒ Звісно, для Вас завжди будуть тільки найкращі пригощання.

Вони піднялись, потисли руки, дружньо обнялися і Герострат попрямував до Храму.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Академія сучасного політика - інфоцигани по-українськи

Інфоцигани – люди, що займаються проведенням навчань і тренінгів, які не несуть жодної корисної інформації і самі не маючи жодних компетенцій крім вміння віртуозно замилювати очі. Годуються, переважно, в середовищах «бізнес-тренерів», «мотиваційних спікерів» чи «тренерів особистого зростання», але освоюють і нові ніші. Наприклад, фантомний проект Академія сучасного політика освоює громадсько-політичну сферу. І я теж потрапив в їх тенета. Як з ними боротись? Зважаючи, що перед навчанням не укладається жодний договір, навіть електронна оферта, вони ніяк не фіксують свою діяльність на офіційному рівні - проблематично. Лише розголосом, та реальними відгуками. Оскільки на їх фб-сторінці відгуки відключені (ха, як неочікувано), залишаю його тут і розпишу свої враження від участі в програмі. Я записався на курс «Керівник проекту з розкрутки політика, партії, ГО, експерта». Як не дивно, та люди, що вчать організовувати проєкти  не можуть організувати власну роботу. Курс мав тривати з середини

Варновий поділ в імперії Маур’їв

Індостан характеризується високим ступенем консервативності у суспільному житті. У побуті населення субконтиненту ще й досі зберігається ряд норм в суспільному житті, які було закладено ще в найдавніші часи.  Перші спроби кодифікації звичаєвого права припадають на IV ст. до н.е., під час утворення першої великої централізованої імперії – Маурійської. Виникнення централізованої держави призвело до певної уніфікації суспільних відносин. Однією з характерних ознак суспільних відносин є варнова диференціація суспільства яка виникла всередині І тис. до н. е. та зберігається на побутовому рівні ще й досі. Основними джерелами для нашого дослідження послужили перші кодифіковані збірки законів на території Індії «Артхашастра» та «Закони Ману». Також використовувались спогади Мегасфену під час візиту до Індії в переказі Страбона та буддійські джерела котрі ввібрав у себе Палійський канон. Традиційна картина варнового поділу виглядає наступним чином. Все індійське суспільство було поділене на

5 мавп у клітці і гроно бананів - експеримент який ніколи не проводився

  В клітку саджають п'ять мавп. Ставлять драбину, на вершину якої кладуть банан. Мавпи починають наввипередки лізти на драбину, щоб дістати банан. У цей момент їх поливають холодною водою. Тільки вони лізуть на драбину, їх поливають водою. Так роблять багато разів, аж поки у них не з'являється стійка асоціація: «драбина – холодна вода». Одну мавпу забирають з клітки, і замість неї підсаджують нову мавпу. Та нічого не знає і відразу ж лізе по драбині, щоб дістати банан. Але чотири інші мавпи, які знають про послідовність «драбина – вода», відразу ж починають її зупиняти. Вона знову на драбину, ті її знову зупиняють. Забирають ще одну мавпу яка знає, що «драбина = холодна вода». Замість неї запускають нову мавпу. Та на драбину - її всі зупиняють, причому нова мавпа, яка не знає про холодну воду, теж приєднується. Так зрештою висаджують всіх мавп, яких поливали водою, і підсаджують нових. Нарешті в клітці чотири мавпи, яких ніколи за спробу залізти на драбину водою не поливали. Ал

Жовто-блакитний чи синьо-жовтий? Яким має бути прапор України.

Неможливо уявити державу без національних символів, одним з яких є прапор. Україна, от вже 21 рік має своїм прапором «стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів». Однак, доволі часто доводиться чути про те, що цей прапор не має підстав до свого існування і не є символом України. Доходить до смішного, коли на центральних телеканалах в перерві між черговим російським серіалом та голлівудським блокбастером який-небудь ізотерик починає розповідати буцім-то всі біди України саме в тому, що кольори прапори розміщені неправильно, і «вода заливає вогонь».Та давайте спробуємо проаналізувати наш прапор з більш наукових позицій та поглянемо на його історію. Жовтий та синій кольори були одними з найбільш вживаних ще за часів Київської Русі. За однією з версій слово «хохол» походить від монгольських «хох» - небесний, блакитний та «улу» - жовтий. Це дозволило припустити що саме ці барви були символами племінних об’єднань східних слов’ян. Пізніше такі кольори часто з

Соняшник Семен

 Семен був одним із багатьох соняшників, що зростали на полях Полтавщини. Але, чи то сонце на нього світило під якимось особливим кутом, чи занадто сильно окропили хімікатами, та виріс він не таким як всі інші.  Найперше, він мав ім’я. Він обрав його сам, на честь агроному котрий опікувався полем, коли всі його мешканці були ще маленькими соняшненятами. Пильно оберігав від шкідників та хвороб, підгодовував добривом слідкував за ростом кожного пагінця. Юний соняшник проникся щирою повагою до цієї людини. Крім того, він не хотів смиренно стояти як це робили інші. Його манив далекий незвіданий світ, про який іноді розповідала Стара Липа, що росла обабіч поля. Він кілька разів вчиняв спроби втекти, але з того нічого не вийшло. Суха земля міцно тримала дроти коріння. Тому він наважився на бунт. На той єдиний бунт який був йому доступний. Коли всі соняшники повертали свої голови до сонця, як це прийнято, він вперто дивився у протилежний бік, впершись поглядом у своїх сусідів. Семена вражало,