Перейти до основного вмісту

Академія сучасного політика - інфоцигани по-українськи


Інфоцигани – люди, що займаються проведенням навчань і тренінгів, які не несуть жодної корисної інформації і самі не маючи жодних компетенцій крім вміння віртуозно замилювати очі. Годуються, переважно, в середовищах «бізнес-тренерів», «мотиваційних спікерів» чи «тренерів особистого зростання», але освоюють і нові ніші. Наприклад, фантомний проект Академія сучасного політика освоює громадсько-політичну сферу. І я теж потрапив в їх тенета.

Як з ними боротись? Зважаючи, що перед навчанням не укладається жодний договір, навіть електронна оферта, вони ніяк не фіксують свою діяльність на офіційному рівні - проблематично. Лише розголосом, та реальними відгуками. Оскільки на їх фб-сторінці відгуки відключені (ха, як неочікувано), залишаю його тут і розпишу свої враження від участі в програмі.

Я записався на курс «Керівник проекту з розкрутки політика, партії, ГО, експерта». Як не дивно, та люди, що вчать організовувати проєкти  не можуть організувати власну роботу. Курс мав тривати з середини серпня до середини жовтня, та через проблемну організацію затягнувся майже на місяць.

Оплата за навчання я здійснив приблизно за 3 тижні до початку навчання і отримав обіцянку, що вже завтра отримаю на пошту всі необхідні матеріали. Завтра я нічого н отримав, як і післязавтра. Через тиждень мовчання в мене почали з’являтись перші сумніви і я написав лист з нагадуванням про себе. У відповідь отримав запевнення, що про мене не забули і, попри відсутність офіційного договору про надання послуг, навчання відбудеться. Потім я ще пару разів просив вислати матеріали в отримував запевнення, що вже завтра вони будуть в мене на пошті. 

Зрештою матеріали я отримав за день до початку навчання. Щоправда, через кілька годин мені передзвонили і сказали, що в листі помилка і навчання почнеться через 3 дні. Самі матеріали складались з посилання на кілька ютуб-відео з якими треба було ознайомитись, посилання на закриту групу в фб а яку треба було вступити і пояснення, що лекції будуть проходити в скайпі. Після першої лекції ми також отримали досить об’ємну методичку в якій була інформація з усіх курсів Школи.

Попри те, що на сайті вказана значна кількість експертів які є викладачами школи, нам викладала лише засновниця Академії сучасного політика Марія Колесник. Навчання складалось з обговорення в вільній формі того як писати і організовувати проекти. Лекції-воркшопи відбувались раз на тиждень і тривали приблизно дві години. Типовим було перенесення вже запланованої лекції на інший день та час, без врахування думки слухачів. 

Роль Марії Колесник була зведена до модерації та розповідей про очевидні факти. На кшталт того, що фінансування можна отримувати у міжнародних фондів або у комерційних організацій чи політиків, і в цих випадках у кожного з донорів буде своя мотивація яку треба враховувати при підготовці проекти. Або з відвертих ляпів, як то рекомендація використовувати хештеги для розкрутки заходу в фейсбуці. Хоча кожен хто хоч трохи стикався з СММ знає, що хештеги в цій соцмережі не працюють нормально. І таких очевидних помилок було досить багато. Це при тому, що я не є експертом з теми і низку помилок, напевно, не помітив.

В процесі вони не забувала рекламувати інші курси Академії сучасного політика. Мовляв, там не таке лайно, а корисна інформація. Наприклад, активно просувала курс із створення чат-ботів, видаючи це за якусь інновацію, хоча вони вже є ледь не в кожної піцерії. Як один з варіантів, вона запропонувала, що можна домовитись з якоюсь комерційною установою про фінансування на умовах, що в проєкті буде задіяно чат-бот, який після завершення проєкти ми віддамо цій компанії, і вона отримає базу клієнтів для розсилки реклами. На моє запитання, як бути з законом про захист персональних даних, вона відповіла, що нічого страшного. Після цього я зрозумів, що мої дані залишені перед навчанням теж будуть роздаватись всім підряд. Так і вийшло, після закінчення навчання мені стали надходити пропозиції щодо дієтолога чи квітів.



Практична частина в навчанні відсутня абсолютно. Завдання зводяться до написання абстрактного проєкту на довільну тему. При цьому писати його треба було в коментарях до допису в фесбуці(!) І таке завдання повторювалось після кожного заняття, змінювалась лише тема. В ході лекцій ніяких практичних кейсів теж не аналізувалось.

«Клубні можливості», щедро описані на сайті, теж виявились фікцією. Я отримав пояснення, що це можливості не для всіх, а лише для найкращих випускників. 

Отже, за свої гроші ви отримаєте можливість протягом пари місяців спілкуватись з однодумцями у скайпі, методичку, старі відео та інформаційний коктейль в якому змішана вода, очевидні факти та явно хибна інформація. До речі, про гроші. Якщо все ж надумаєте проходити, то торгуйтесь щодо ціни. Подаючи заявку через чат-бота я відволікся і покинув її на півдорозі, але через певниц час мені подзвонили і запропонували пройти курс за 1400 грн, замість 2800. 


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Виявляємо шляхи ротації російської армії за пропагандиським відео

Після 9 травня російська пропаганда почала масово поширювати сюжет про хлопчика Льошу з Білгородської області, який щодня ходить зустрічати колони окупантів, що їдуть на війну. В репортажах говориться, що це «невелике селище», без уточнення яке саме, але це не завадило встановити один з маршрутів яким проводилось постачання й ротація окупаційного контингенту. Шукаємо по максимуму різних відео з цієї тематики, дізнаємось, що його звуть Льоша Павліченко. На одному з відео  бачимо поруч з ним якусь жінку.  Шукаємо її через @BotAvinfo _bot в телеграм. Дізнаємось, що це Анастасія Апанасенко з Білгорода і саме вона першої опублікувала відео.  З її публікації дізнаємось, що його мати звати Юлія Шукаємо в ВК людей з ім'ям Юлія Павліченко, і знаходимо потрібну. Її місто проживання вказано як Білгород, але подивившись групи бачимо, що вона живе в селі Весела Лопань. На гугл-мапс дивимось супутникові знімки скла Весела Лопань, шукаємо перетин трьох доріг, вздовж однієї з яких рос...

Умови євроінтеграції України у контексті охорони здоров'я (громадського здоров'я)

Гармонізацію українського законодавства з європейським забезпечує Закон України Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу та Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом . Згідно розділу 5 Закону охорона здоров'я та життя людей, тварин і рослин входить до пріоритетних сфер в яких має проводитись адаптація законодавства. Підписавши Угоду з ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання до 2026 року оновити національне законодавство у сфері громадського здоров’я. Перелік заходів необхідний для гармонізації українського та європейського законодавства у сфері громадського здоров’я викладено у главі 22 та у Додатку XLІ Угоди. Основні цілі можна умовно розділити 3 кластери. 1 Зниження кількості серцево-судинних захворювань за допомогою комплексного підходу боротьби з причинами їх виникнення: - розробка Єдиної стратегії у сфері харчування, фізичної активності, та ментального здоров’я, яка серед іншого визначає індикатори...

Як вкрали Крим

Найяскравіший арт-перфоманс на тему анексії Криму провів невідомий митець у Москві поцупивши у Третьяковській галереї, викрали полотно "Ай-Петрі. Крим". Кажуть, ніби картину вже знайшли і викрав її якийсь "кримський диверсант". Хоча в це мало віриться. Аж занажто показово була продесонстровано безсилість російських силовиків, що треба було якось реагувати. Знайти винного та якісну репродукції картини не склало б труднощів. Можна лише уявляти як відбуватиметься судовий процес. Суддя: Навіщо Ви вкрали "Крим". Підсудний: Я не вкрав, я повернув його в родную гавань. "Крим" був намальований маріупольським художником. Його просто подарували картинній галереї. П'яні крики з залу; Да!!! Кримнаш, суки!!! Суддя: Але ж ви прийшли і зняли картину зі стіни. Підсудний: Це був не я, а звичайні співробітники музею. Такий одяг як у мене можна купити в будь-якому магазині. Охоронна фірма, що забезпечувала безпеку виставки: Це були Ви. Всі це бачили на від...

Мертві душі не гудуть

 Дві смуги світла фар розрізали темряви нічної дороги. Срібляста Тойота самотньо котила порожнім шосе. ‒ А у нас точно все вийде? ‒ знервовано, вже вкотре повторював одне й те саме запитання різними словами молодий чоловік в дорогому костюмі. ‒ Ну а як це, може не вийти? - самовпевнено посміхався водій. Сивий, в старому потертому одязі він міг би бути батьком Молодого який їхав з сином копати картоплю на дачу. Але він був його босом. Чи краще сказати наставником. Сіра футболка і брудні джинси були дещо більшими за його розміри. Весь одяг, включно з білизною, були зняті з неопізнаного небіжчика у морзі. Тіло чоловіка років тридцяти знайшли тиждень тому в покинутому заводському приміщенні, і воно саме стало в пригоді. Молодий вдягати таке вбрання категорично відмовився, вдалось лише умовити його вдягнути хрестик знятий з того ж бідолахи. Тепер він раз по раз пересмикував його, накручував ланцюжок на палець, водив подушечками пальців по барельєфу розп’яття. Чи то набравшись тепла від ...

GeoINT за висотними будинками

З'ясовуємо точку пуску ракет  31 липня було опубліковано чергове відео обстрілу України. Відео зняте вночі і поганої якості, але чітко видно високу будівлю яка може служити хорошим орієнтиром. Висотні будівлі  у конкретному місті можна шукати як мінімум двома способами 1 Skyscrapercity.com Це ресурс про висотні будинки і хмарочоси. Ентузіасти зі всього світу обмінюються тут інформацією та систематизують її.  Про Білгород теж є окрема тема . В ній зібрано список всіх будівель вищі за 15 поверхів з лінками на фото. Поклацуємо їх всі і шукаємо схожі за обрисами. 2 overpass-turbo.eu Це ресурс на основі openstreetmaps на якому можна фільтрувати будівлі на карті за різними форматами. Переходимо на нього,  і в спеціальному полі вводимо код  [out:json][timeout:25]; (   nwr["building:levels"=Х]({{bbox}}); ); out body; >; out skel qt; де Х змінюємо на число. На мапі будуть промарковані всі будівлі з відповідної кількістю поверхів на тій частині карти яка зара...