Перейти до основного вмісту

Соняшник Семен

 Семен був одним із багатьох соняшників, що зростали на полях Полтавщини. Але, чи то сонце на нього світило під якимось особливим кутом, чи занадто сильно окропили хімікатами, та виріс він не таким як всі інші. 

Найперше, він мав ім’я. Він обрав його сам, на честь агроному котрий опікувався полем, коли всі його мешканці були ще маленькими соняшненятами. Пильно оберігав від шкідників та хвороб, підгодовував добривом слідкував за ростом кожного пагінця. Юний соняшник проникся щирою повагою до цієї людини.

Крім того, він не хотів смиренно стояти як це робили інші. Його манив далекий незвіданий світ, про який іноді розповідала Стара Липа, що росла обабіч поля. Він кілька разів вчиняв спроби втекти, але з того нічого не вийшло. Суха земля міцно тримала дроти коріння.

Тому він наважився на бунт. На той єдиний бунт який був йому доступний. Коли всі соняшники повертали свої голови до сонця, як це прийнято, він вперто дивився у протилежний бік, впершись поглядом у своїх сусідів. Семена вражало, наскільки вони однотипні, схожі одне на одного своєї пасивністю та байдужістю. І це лише утверджувало в ньому думку, що він все робить правильно. Семен їх щиро зневажав, тому рідко з ними спілкувався.

‒ Скажи, навіщо ти так робиш, ти що нас не поважаєш? ‒ бувало питав у нього сусід.

‒ А ви навіщо так робите? ‒ тихо відповідав Семен. ‒ Просто тому що так заведено, тому що наші предки роками спостерігали за сонцем? Ви ж не здатні на власний вибір. Ваша доля це бути вилусканими районською гопотою, чи перемолотись на нерафіновану олію. А я не такий як ви. Моє насіння піде на виготовлення екологічно чистого пального для нових двигунів. Я зможу змінити цей світ на краще.  

Про дивака знало все поле. Вітер теліпав жовті листочки соняхів і вони перемовлялись розносячи новину та обговорюючи її. Однозначного ставлення до цього не було. На півночі поля були переконані, що ніякого олії та насіння не існує, а Семен просто конспіролог, якому задурили макітру західні корпорації. На півдні ж погоджувалися, що такий ризик існує, але з цим нічого не вдієш. Та всі вони сходились на думці, що скоро він це переросте.

В одну серпневу ніч, коли соняхи майже дозріли, до поля під’їхала іржава «копійка». З неї вилізло три чоловіки, дістали мішки і почали зрізати голови соняшникам. Холоднокровно й швидко вони йшли рядами, проводячи лезом кухонного ножа по тендітних стеблах.

Семен закляк від жаху. Так, його брати були недалекими та наївними рослинами, але він все одно їх любив. А страшний чоловік з ножем наближався все ближче. Семен бачив як у місячному сяйві неприродно білими дірами сяяли стебла, що ще вдень пашіли квітами. Семен кричить з останніх сил, намагається вхопити того за руку своїми немічними листочками, та все марно. Лезо з легкістю перерізало тонку шию.

Він вже не бачив як його голова впала у розкритий мішок. Як потім, ці мішки відвезли в село і закинули в сарай, щоб було чим взимку годувати курей. А кілька зернин, що  лишились лежати в землі так і не змогли прорости наступного року.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Виявляємо шляхи ротації російської армії за пропагандиським відео

Після 9 травня російська пропаганда почала масово поширювати сюжет про хлопчика Льошу з Білгородської області, який щодня ходить зустрічати колони окупантів, що їдуть на війну. В репортажах говориться, що це «невелике селище», без уточнення яке саме, але це не завадило встановити один з маршрутів яким проводилось постачання й ротація окупаційного контингенту. Шукаємо по максимуму різних відео з цієї тематики, дізнаємось, що його звуть Льоша Павліченко. На одному з відео  бачимо поруч з ним якусь жінку.  Шукаємо її через @BotAvinfo _bot в телеграм. Дізнаємось, що це Анастасія Апанасенко з Білгорода і саме вона першої опублікувала відео.  З її публікації дізнаємось, що його мати звати Юлія Шукаємо в ВК людей з ім'ям Юлія Павліченко, і знаходимо потрібну. Її місто проживання вказано як Білгород, але подивившись групи бачимо, що вона живе в селі Весела Лопань. На гугл-мапс дивимось супутникові знімки скла Весела Лопань, шукаємо перетин трьох доріг, вздовж однієї з яких рос...

Умови євроінтеграції України у контексті охорони здоров'я (громадського здоров'я)

Гармонізацію українського законодавства з європейським забезпечує Закон України Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу та Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом . Згідно розділу 5 Закону охорона здоров'я та життя людей, тварин і рослин входить до пріоритетних сфер в яких має проводитись адаптація законодавства. Підписавши Угоду з ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання до 2026 року оновити національне законодавство у сфері громадського здоров’я. Перелік заходів необхідний для гармонізації українського та європейського законодавства у сфері громадського здоров’я викладено у главі 22 та у Додатку XLІ Угоди. Основні цілі можна умовно розділити 3 кластери. 1 Зниження кількості серцево-судинних захворювань за допомогою комплексного підходу боротьби з причинами їх виникнення: - розробка Єдиної стратегії у сфері харчування, фізичної активності, та ментального здоров’я, яка серед іншого визначає індикатори...

Як вкрали Крим

Найяскравіший арт-перфоманс на тему анексії Криму провів невідомий митець у Москві поцупивши у Третьяковській галереї, викрали полотно "Ай-Петрі. Крим". Кажуть, ніби картину вже знайшли і викрав її якийсь "кримський диверсант". Хоча в це мало віриться. Аж занажто показово була продесонстровано безсилість російських силовиків, що треба було якось реагувати. Знайти винного та якісну репродукції картини не склало б труднощів. Можна лише уявляти як відбуватиметься судовий процес. Суддя: Навіщо Ви вкрали "Крим". Підсудний: Я не вкрав, я повернув його в родную гавань. "Крим" був намальований маріупольським художником. Його просто подарували картинній галереї. П'яні крики з залу; Да!!! Кримнаш, суки!!! Суддя: Але ж ви прийшли і зняли картину зі стіни. Підсудний: Це був не я, а звичайні співробітники музею. Такий одяг як у мене можна купити в будь-якому магазині. Охоронна фірма, що забезпечувала безпеку виставки: Це були Ви. Всі це бачили на від...

Мертві душі не гудуть

 Дві смуги світла фар розрізали темряви нічної дороги. Срібляста Тойота самотньо котила порожнім шосе. ‒ А у нас точно все вийде? ‒ знервовано, вже вкотре повторював одне й те саме запитання різними словами молодий чоловік в дорогому костюмі. ‒ Ну а як це, може не вийти? - самовпевнено посміхався водій. Сивий, в старому потертому одязі він міг би бути батьком Молодого який їхав з сином копати картоплю на дачу. Але він був його босом. Чи краще сказати наставником. Сіра футболка і брудні джинси були дещо більшими за його розміри. Весь одяг, включно з білизною, були зняті з неопізнаного небіжчика у морзі. Тіло чоловіка років тридцяти знайшли тиждень тому в покинутому заводському приміщенні, і воно саме стало в пригоді. Молодий вдягати таке вбрання категорично відмовився, вдалось лише умовити його вдягнути хрестик знятий з того ж бідолахи. Тепер він раз по раз пересмикував його, накручував ланцюжок на палець, водив подушечками пальців по барельєфу розп’яття. Чи то набравшись тепла від ...

GeoINT за висотними будинками

З'ясовуємо точку пуску ракет  31 липня було опубліковано чергове відео обстрілу України. Відео зняте вночі і поганої якості, але чітко видно високу будівлю яка може служити хорошим орієнтиром. Висотні будівлі  у конкретному місті можна шукати як мінімум двома способами 1 Skyscrapercity.com Це ресурс про висотні будинки і хмарочоси. Ентузіасти зі всього світу обмінюються тут інформацією та систематизують її.  Про Білгород теж є окрема тема . В ній зібрано список всіх будівель вищі за 15 поверхів з лінками на фото. Поклацуємо їх всі і шукаємо схожі за обрисами. 2 overpass-turbo.eu Це ресурс на основі openstreetmaps на якому можна фільтрувати будівлі на карті за різними форматами. Переходимо на нього,  і в спеціальному полі вводимо код  [out:json][timeout:25]; (   nwr["building:levels"=Х]({{bbox}}); ); out body; >; out skel qt; де Х змінюємо на число. На мапі будуть промарковані всі будівлі з відповідної кількістю поверхів на тій частині карти яка зара...