Перейти до основного вмісту

Новий закон про місцеві вибори: посилення партійної диктатури і абсурдна система підрахунку голосів


Проведення місцевих виборів 2015 за новим законом, з наявністю відкритих списків було одним із пунктів коаліційної угоди. Більше ніж півроку нардепи ігнорували це положення, а коли до старту виборчої кампанії лишились лічені тижні – взялись до роботи.
Зміна Виборчого законодавства за кілька місяців до виборів, всупереч всім рекомендаціям міжнародного права, вже стала традицією української політики, тож така дрібниця нікого не здивувала. Але на відміну від всіх попередніх виборів, на цих реальні шанси потрапити в органи місцевого самоврядування мали незаангажовані громадські активісти, волонтери, учасники АТО. Тож щоб цього не допустити законодавство було максимально ускладнено, а роль партій збільшена.
Новий закон повністю виключає можливість самовисування на будь-які посади. Крім того ліквідована мажоритарна складова, яка давала можливість дрібним партіям провести в раду хоча б пару своїх представників. Ще абсурдніше це виглядає на фоні того, що мажоритарні округи лишились, але виконують іншу функцію. Ні про які відкриті списки мова звісно не йде. Може виникнути абсурдна ситуація, коли кандидат який набрав 90% в своєму окрузі не пройде в раду, якщо його партія не достатньо популярна.
Тепер кожен хто хоче потрапити до органів місцевої влади має йти на поклін до одної із топових партій, яка зможе набрати більше 5%. А після цього лідери партій на свій розсуд розставлять кандидатів по округам.

Вся суть відкритих списків полягає в тому, що виборець може ранжувати кандидатів від партії. Новий, збочений закон не дає такої можливості. Партія сама вирішує кого виборці на окрузі мають підтримати. Виборці є так само будуть змушені голосувати не за кандидата, а за партію.  Легко спрогнозувати, що замість покупки прохідного місця в в списку тепер будуть купуватись округи з високим рівнем підтримки партії, великої кількості пенсіонерів чи великою кількістю виборців. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

5 мавп у клітці і гроно бананів - експеримент який ніколи не проводився

  В клітку саджають п'ять мавп. Ставлять драбину, на вершину якої кладуть банан. Мавпи починають наввипередки лізти на драбину, щоб дістати банан. У цей момент їх поливають холодною водою. Тільки вони лізуть на драбину, їх поливають водою. Так роблять багато разів, аж поки у них не з'являється стійка асоціація: «драбина – холодна вода». Одну мавпу забирають з клітки, і замість неї підсаджують нову мавпу. Та нічого не знає і відразу ж лізе по драбині, щоб дістати банан. Але чотири інші мавпи, які знають про послідовність «драбина – вода», відразу ж починають її зупиняти. Вона знову на драбину, ті її знову зупиняють. Забирають ще одну мавпу яка знає, що «драбина = холодна вода». Замість неї запускають нову мавпу. Та на драбину - її всі зупиняють, причому нова мавпа, яка не знає про холодну воду, теж приєднується. Так зрештою висаджують всіх мавп, яких поливали водою, і підсаджують нових. Нарешті в клітці чотири мавпи, яких ніколи за спробу залізти на драбину водою не поливали. Ал...

Як написати телеграм-бот зворотного зв'язку на Python

В мережі є багато уроків по написання ботів для телеграму. Але вони або зовсім прості, які просто повторюють надіслане повідомлення, або , які потребують значного досвіду в програмуванні. Давайте спробуємо написати щось проміжне з ухилом в простий рівень – телеграм бот для зворотнього зв’язку. В самому телеграмі існує низка чат-ботів які пропонують на їх базі створити власний бот зворотнього в’язку. Часто навіть безкоштовно. Але це рішення не підходить для якихось конфіденційних даних. Та й загалом, віддавати свої переписки у чужі ріки – не найкраща ідея.  1. Експортуємо бібліотеку telebot і вставляємо токен свого бота, отриманій в BotFather замість TOKEN import telebot bot = telebot.TeleBot('TOKEN') 2 Додаємо стартове повідомлення @bot.message_handler(commands=['start']) def start_message(message):     bot.send_message(message.chat.id, 'Вітаємо. Введіть ваше повідомлення.') 3 Налаштовуємо прийом повідомлень. Бот може надсилати повідомлення в чат або вам в бес...

Політик Фокс та карикатурист Гілрей

Днями Києвом розклеїли дотепні бігборди із тролінгом Юлії Тимошенко. Це викликало обурення серед її адептів із звинуваченнями злочинної влади у брудній та нечесній грі. Однак, традиція політичної карикатури має давні корені та широко практикувалась (і практикується) у всьому світі. Одним з найяскравіших прикладів цього є протистояння одного з лідера вігів кінця ХVIII ст,  затятого противника короля Георга ІІІ - Чарльза Джеймса Фокса та карикатуриста Джеймса Гілрея. Сам Фокс був непересічною фігурою, яку й досі пам'ятають в Британії. Його батько - Генрі Фокс перший барон Голенд,  був азартним гравцем і затятим картярем, причому часто брав з собою у гральні будинки маленького Чарльза, і син успадкував тягу батька до азартних ігор, і вже до 19 років подорожуючи Європою назбирав понад 16 тисяч фунтів боргів. Після цього батько вирішив влаштувати сина до парламенту, і у 1768 Фокс став членом палати общин від графства Сусекс. Протягом своєї політичної кар'єри він пр...